اُکام پلیمر
اُکام پلیمر

مقالات

اخبار غیرفعال

همزمان با افزایش ناگهانی قیمت جهانی پلیمر، پیش‌بینی می‌شود قیمت پلیمر و مشتقات آن در بازار داخلی از ابتدای سال 1400 با افزایش قیمت حداقل 30 درصدی همراه شود.

افزایش 30 درصدی قیمت پلیمر

به گزارش روابط عمومی پلیمر اکام، پیش‌بینی افزایش 30 درصدی نرخ پلیمر در شرایطی صورت می‌گیرد که در بازار ارز شاهد ثبات قیمت باشیم و قیمت دلار بیش از این افزایش پیدا نکند.

از ابتدای سال جاری با افت و خیز ناگهانی و بی‌ثباتی در بازار ارز صنعت پلیمر با مصائب متعددی دست و پنجه نرم می‌کند. در موج چالش‌ها، اکام همواره تلاش کرد با تکیه بر تعهد به مشتریان خود، از تکانه‌های وارد شده بر این صنعت بکاهد و متمرکزتر از همیشه به تولید و توزیع محصولات خود مشغول باشد.

اما افزایش ناگهانی قیمت پلیمر سبب شده تا مانند بسیاری از صنایع دیگر، ناچار به افزایش قیمت حداقل 30 درصدی از ابتدای سال 1400 شود.

بنابراین بر عهده خود ‌دانستیم که ضمن اطلاع‌رسانی درباره احتمال افزایش قیمت سال آتی، به مشتریان خود اطلاع بدهیم به دلیل نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، روند سفارش‌گیری متوقف شده و ادامه این روند از نخستین روز کاری سال آینده آغاز خواهد شد.

بنابراین توصیه می‌شود، پیش از ثبت سفارش خود، برای دریافت فهرست قیمت‌های جدید اقدام کنید.

آغاز توسعه مسیر آینده اکام پلیمر

او در ادامه افزود: شرکت اکام پلیمر که با تولید انواع چسب های گرماذوب قالبی و گرانول، پرایمر و وکس‌های پلی‌اتیلنی میکرونیزه خشک و چرب، نزدیک به یک دهه در صنعت چسب‌ پلیمری فعالیت دارد، با افزایش ظرفیت تولید در نظر دارد سال آینده گام‌های موثری در این صنعت بردارد.

قاسمی با اشاره به استاندارد چسب‌های اکام پلیمر در مقایسه با نمونه‌های خارجی گفت: یکی از نخستین اهداف تاسیس کارخانه اکام پلیمر، تنومندسازی بازوی تولیدی کشورمان بود. در این راستا با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و نیروهای متخصص و متعهد به آن عمل شد. ضمن اینکه تلاش شد با تجهیز و به روز رسانی آزمایشگاه شرکت، چسب‌های اکام پلیمر از لحاظ کیفیت به استاندارد جهانی و نمونه‌های مشابه خارجی نزدیک باشند.

مدیرعامل اکام پلیمر افزایش ظرفیت تولید را تنها یکی از سلسله اهداف اکام دانست و گفت: ما در این مسیر، مجموعه اهدافی را در نظر گرفته‌ایم که افزایش 30 تنی ظرفیت تولید تنها یکی از آن‌هاست. آنچه با در نظر گرفتن پتانسیل مجموعه در پی آن هستیم، افزایش حداکثری ظرفیت تولید و اضافه کردن خطوط تولید جدید جهت تمرکز بر تولید چسب‌های تخصصی که عمدتا وارداتی هستند، به کارخانه است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.