اُکام پلیمر
اُکام پلیمر

مقالات

تحلیل بازار چسب‌های گرماذوب در جهان

1400/03/16

بازار چسبهای گرماذوب به سه بخش اصلی صنعتی، بهداشتی و خانگی تقسیم می‌شوند. مناطق جغرافیایی اصلی بازار چسب‌های هات ملت عبارت‌اند از آمریکای شمالی با در اختیار داشتن 30درصد از بازار جهانی، اروپای غربی 18 درصد ، آسیا و اقیانوسیه، اروپا شرقی، آمریکای لاتین و آفریقا که 52 درصد دیگر را در دست دارند.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهند از میان تمامی این مناطق، آسیا و اقیانوسیه بازارهای نوظهور با سرعت پیشرفت بسیار زیاد برای چسب‌های هات ملت به‌شمار می‌روند، عمدتا به دلیل گسترش اخیر در ظرفیت تولید و تقاضای زیاد برای محصولات نهایی این بازار رونق زیادی پیداکرده است.

نیاز روزافزون به عملکرد و محصول با استاندارد بالا در صنایع و برنامه‌های کاربردی به طور چشمگیری در هدایت بازار جهانی چسبندگی چسب‌های گرماذوب نقش داشته است. براساس این گزارش، که ترکیبی از داده‌های یافت شده با تجزیه و تحلیل روند منطقه‌ای‌، محبوبیت پایه پلیمری و استفاده صنعتی است‌، پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی چسب‌های گرماذوب تا سال 2022 به 9.64 میلیارد دلار برسد و رشد5.73 درصد را در طی 5 سال آینده تجربه کند. یکی از اصلی‌ترین دلایل ذکر شده در این گزارش، تغییر جهانی تقاضا برای چسب‌های مبتنی بر حلال به چسب‌های هات ملت است. سه دلیل اصلی برای این افزایش محبوبیت عبارتند از:

  • چسب‌های گرم ذوب ترکیبات آلی مقاوم را کاهش می‌دهد یا کاملاً از بین می‌برد.
  • چسب‌های مبتنی بر ذوب ماندگاری بیشتری نسبت به چسب‌های مبتنی بر حلال دارند.
  • چسب‌های گرماذوب بدون استفاده از دستورالعمل ویژه یا اثرات زیست‌محیطی خطرناک به راحتی قابل دفع هستند و زیست تخریب‌پذیر به حساب می‌آیند

افزایش تقاضا و مصرف چسب‌های مذاب‌گرم نیز به خواص بدون حلال آن‌ها نسبت داده شده است. این موارد تمایل دارند از نظر بهداشتی، ایمنی و کیفیت، محصول با الزامات معتبر نظارتی مطابقت داشته باشند.

یکی دیگر از دلایل مهم افزایش تقاضا برای چسب‌های مذاب داغ بر پایه پلیمر، افزایش تقاضا برای چسب‌های مذاب داغ بر پایه پلی‌اورتان است. چسب‌های پلی‌اورتان به‌طور ویژه برای اتصال مواد غیر متخلخل مانند فلز و چوب به یکدیگر ساخته شده‌اند و همین باعث می‌شود دامنه مصارف کاربرد این نوع چسب به تولید کفش و بسته‌بندی محصولات نیز بسط پیدا کند.

پلی‌اورتان یک ترکیب ارگانیک کم‌فرار است و همین امر باعث محبوبیت آن می‌شود زیرا می‌توان از آن به عنوان ماده اولیه در ساخت چسب‌های هات‌ملت استفاده کرد. در نتیجه محبوبیت و تقاضا برای چسب‌های گرماذوب تا 5 سال آینده ادامه خواهد یافت. مجموعه این عوامل باعث شده که سالانه هزاران دلار هزینه تولید صرفه‌جویی شود و همچنان به محبوبیت خود ادامه دهد؛ زیرا مشاغل سراسر جهان همچنان به یک بازار رو به رشد و دوستدار محیط‌زیست نیازمندند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.