اُکام پلیمر
اُکام پلیمر

مقالات

فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده

ما در این مقاله از اوکام درباره فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل توضیح دادیم همراه ما باشید.


فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده

پلی اتیلن واکس که شکل آن به‌ صورت کریستال‌ های شفاف است، ماده‌ ای بدون بو است. این ماده توسط شرکت‌ های پتروشیمی، تولید و عرضه می‌شود. این شرکت‌ ها از راه های مختلفی مانند خرید اینترنتی یا خرید از بورس، به فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل می‌پردازند.

امروزه بیشتر فروش از طریق بورس صورت می‌گیرد و محصولات خریداری شده توسط باربری‌ های قانونی به دست خریداران رسانده می‌شود.

فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل در کسب و کار های زیادی رایج شده است. این ماده مقاومت بالایی در برابر انواع آسیب ها مثل دمای بالا دارد. در صنعت پلاستیک سازی استفاده از پلی اتیلن واکس بسیار رایج است.

پلی اتیلن در شرایط دمایی و آب و هوایی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ زیرا مقاومت خوبی در برابر انواع واکس ها، مواد شیمیایی و حلال ها دارد. این ماده با دو درجه مختلف ساخته می شود.

هر یک از این دو درجه در صنایع خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه درباره ویژگی ها و کاربرد های این واکس بیشتر صحبت می کنیم.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تولیدکننده فوم پشت چسب دار هستید به این صفحه مراجعه کنید.


فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده و ویژگی ها

در واقع واکس پلی اتیلن یک پلیمر پلی اتیلن با وزن مولکولی پایین است. از این واکس در صنعت پلاستیک برای بهبود خواص محصولات نهایی استفاده می شود. فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل توسط شرکت های مختلفی انجام می شود.

برای ساخت این واکس از موم در فرایند تقطیر استفاده می کنند. با توجه به مزایای زیادی که واکس پلی اتیلن دارد، از آن در صنایع پلاستیک سازی به وفور استفاده می شود.

این ماده می تواند موجب افزایش کیفیت مواد مثل پردازش لاستیک، افزودنی های پلاستیکی، مخلوط های موم نفتی و ترکیب های دیگر می شود. استفاده از واکس پلی اتیلن در پردازش محصولات مختلفی به کار می آید.

این ماده در دمای بالا بسیار مقاوم است و در برابر مواد شیمیایی آسیب نمی بیند. سطح سختی بالا، پایداری حرارتی و سازگاری با انواع واکس ها از جمله ویژگی های پلی اتیلن واکس است. 


فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل

پلی اتیلن واکس اصل که یکی از پر مصرف‌ ترین پلی اتیلن‌ های موجود در جهان است، از نظر ظاهری به صورت جامد‌ های کریستالی شفاف که بدون بو و رنگ هستند، دیده می‌شود.

در ساخت این مواد پلیمری، از پلی اتیلن‌ های خطی با وزن مولکولی زیاد استفاده می‌شود. این پلیمر، نسبت به سایر پلی اتیلن‌ ها درصد خلوص بیشتری دارد و همچنین دارای خاصیت روان‌ کنندگی است و به همین دلیل مایعات و یا فلزات را در سطح خود نگه نمی‌ دارد.

دو نمونه مختلف امولسیونی و غیرامولسیونی، از این مواد تولید می‌شود که تفاوت اصلی آن‌ ها در وزن مولکولی آن‌ ها است. این پلیمر در مقایسه با سایر گونه‌ های پلی اتیلن، انعطاف‌ پذیری کمتری دارد اما میزان مقاومت بیشتری در مقابل دما، فشار و مواد شیمیایی از خود نشان می‌دهد.

همان‌‌ طور که گفته شد مقاومت این پلیمر در برابر حرارت بالاست و دمای ذوب آن در حدود 100 درجه سانتی‌ گراد است.

تنوع پلی اتیلن واکس های موجود در بازار بسیار زیاد است و احتمال تقلبی و بی‌کیفت بودن بسیاری از آن‌ها وجود دارد. یکی از راه‌ های شناسایی پلی اتیلن واکس اصل از نمونه‌ های تقلبی، قرار دادن پلیمر در آب در حال جوش با دمای 100 درجه سانتی‌گراد است.

در این حالت اگر تغییراتی در ساختار پلیمر ایجاد شود، تقلبی و بی‌ کیفیت است. زیرا همان‌ طور که ذکر شد، پلی اتیلن واکس‌ های اصل در دما‌ های مختلف بدون اینکه آثاری از تخریب ساختار نشان دهد، مقاومت می‌کند.

چگالی بهترین پلی اتیلن واکس‌ های اصل، 0.94 است که از درصد کریستالی بالایی برخوردار هستند و از آن‌ ها در صنایع پلاستیک‌ سازی و... استفاده می‌شود. این پلیمر موقع برش‌ زدن، دچار شکستگی و ناخالصی ساختاری نمی‌شود و از این جهت مشابه با ورق‌ های پلاستیکی است. همچنین از این ماده در صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، صنایع چرم و نساجی استفاده می‌شود.

به طور کلی پلی اتیلن در دو درجه امولسیون پذیر و غیر امولسیون مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از آن ها در کابرد های مختلفی به کار می آیند. موم پلی اتیلن با نفت و دیگر موم ها سازگار است.

به عنوان مثال از پلی اتیلن امولسیون برای تکمیل پارچه، لوازم آرایشی، پوشش کاغذ، چسب ها، مداد رنگی، بسته بندی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده می شود. در مقابل پلی اتیلن غیر امولسیون به عنوان روان کننده پلاستیک، الاستومر ها در صنعت رنگ و جوهر چاپ به کار می آید.

برای اینکه موم پلی اتیلن به دست آید، از فرایندی به نام پلیمریزاسیون استفاده می شود. تولید کنندگان برای فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده این فرایند را تغییر می دهند تا محصول با کیفیتی حاصل شود. ماهیت کریستالی این واکس آن را برای استفاده در شرایط دمای بالا با حلال های مختلف مناسب کرده است. 


فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل و انواع آن

در بازار‌ های مصرف فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده وجود دارد و تولید کنندگان انواع مختلفی از این ماده را با دانسته‌ های مختلف تولید و عرضه می‌نمایند. تأثیری که چگالی در ایجاد ویژگی‌ های این پلیمر به جای می‌گذارد، بسیار پر اهمیت است و هرچه چگالی بیشتر باشد، پلیمر متراکم‌ تر است و درصد بلوری بیشتری دارد بنابراین مرغوب‌ تر است و کارایی بیشتری دارد. برخی از انواع پلی اتیلن واکس‌ ها شامل LDPE، LLDPE، HDPE، UHMWP و... است. با کیفیت‌ ترین نوع این پلیمر LLDPE است که دارای چگالی 0.94 است.

برای اطلاع از تولید کننده چسب حرارتی میتوانید با ما تماس بگیرید.


فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده
فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل و کاربردها

پلی اتیلن واکس پودری نقش مهمی در تایر های لاستیکی ایفا می‌کند زیرا به علت مقاومت بالایی که دارد، پوششی محافظ میان هوا و لاستیک ایجاد می‌کند و از ترک خوردن و پوسیدگی لاستیک‌ ها جلوگیری می‌کند.

از این پلیمر همچنین جهت پولیش کردن کف‌ پوش‌ های چوبی هم بهره می‌گیرند در این صورت با ایجاد یک لایه محافظتی، سرعت نفوذ رطوبت و هوا به کف‌ پوش‌ ها کاهش می‌یابد و طول عمر این کف‌پوش‌ ها بیشتر می‌شود.

در صنایع غذایی برای براق نشان دادن میوه‌ ها و یا حتی مرکبات از پلی اتیلن واکس هایی که خوراکی هستند استفاده می کنند. وقتی این پلیمر روی میوه اسپری می‌شود، علاوه‌بر زیبایی ظاهری، از رسیده هوا به میوه ممانعت می‌کند که خود باعث کاهش سرعت اکسید شدن آن می‌شود.

افزودن این پلیمر به برخی از انواع پنیر‌ها باعث کاهش سرعت خشک شدن آن‌ها در مجاورت هوا می‌شود. در ابزار نقاشی کودکان مانند مداد رنگی‌ها و... از پلی اتیلن واکس‌ها خوراکی که غیر سمی هستند، استفاده می‌شود تا سلامتی آن‌ ها به خطر نیفتد.

پلی اتیلن واکس‌ ها غیر سمی و بی‌ خطر هستند به همین دلیل به‌صورت گسترده در مواد غذایی و صنایع آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این محصول برای تولید کرم‌ های ضدآفتاب و لوسیون‌ها استفاده می‌شود.

کاربرد پلی اتیلن واکس های پودری هم در صنعت بسیار زیاد است و از این نوع از واکس‌ها برای تهیه پلیمر‌ های گیاهی، پولیش کردن سطوح، تولید مواد پلیمری دیگر و همچنین تولید چسب‌ های گرما ذوب استفاده می‌شود.

از پلی اتیلن واکس‌ های اصل در ساخت سرنگ‌ های تزریقاتی و همچنین سرنگ‌ های پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. از دیگر کاربرد‌ های این پلیمر تولید لوله‌ های فشار قوی گاز و آب است، زیرا همان‌ طور که ذکر کردیم پلی اتیلن واکس‌ های اصل و تسویه شده از مقاوت بسیار زیادی برخوردار هستند که باعث می‌شود قابلیت تحمل آب یا گار فشار قوی را داشته باشند.

با توجه به خاصیت روان‌ کنندگی و ضد آبی این پلیمر ها، از آن‌ها به‌ صورت گسترده در بسته‌ بندی مواد غذایی مثل بسته‌ های مواد لبنیاتی استفاده می‌شود. در ساخت تخته چوب‌ های کامپوزیتی یا ام دی اف‌ ها و بسیاری دیگر از محصولات چوبی از این مواد بهره گرفته می‌شود. یکی از کاربرد‌ های مهم پلی اتیلن واکس تسویه شده جهت تولید روان کننده های پر کاربرد است.


فروش پلی اتیلن واکس تسویه شده به صورت عمده

مناسب‌ ترین راه جهت خرید هر محصول، خرید کلی و عمده است. زیرا در این حالت قیمت تمام شده برای خریدار کاهش پیدا می‌کند و باعث صرفه‌ جویی در وقت و هزینه می‌شود.

فروش عمده پلی اتیلن واکس اصل به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم انجام می شود. در حالت مستقیم، مصرف‌ کنندگان می‌توانند بدون واسطه و به کمک سفارش اینترنتی محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند. با توجه به حذف واسطه‌ها قیمت تمام شده، کاهش می یابد و به همین دلیل این روش خرید، محبوب‌ ترین روش جهت سفارش این مواد است.

برای اطلاعات بیشتر درباره وکس پودری به این صفحه مراجعه کنید.


تفاوت موم پلی اتیلن با موم پارافین

یکی از موادی که از نظر ویژگی ها و ماهیت با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند، واکس پلی اتیلن و موم پارافین است. معمولا وزن مولکولی موم پارافین کمتر از موم های پلی اتیلن است. موم پارافین نقطه ذوب کمتری دارد نرم تر است.

موم پلی اتیلن رنگ محصول را تغییر نمی دهد و دلیلش به مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون بر می گردد. به علاوه این موم مواد سمی تولید نمی کند. از همین رو برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. 

دیدگاه کاربران

دیدگاه شما درباره این محصول چیست ؟

شما می توانید در این بخش تجربیات و نظرات خود را با ما و کاربران ایران بالابر به اشتراک بگذارید.