اُکام پلیمر
اُکام پلیمر

پودر وکس

اطلاعات بیشتری درباره این محصول در ادامه مطالعه نمایید

مشخصات محصول :

  • مدل: LW170
  • ظاهر: پودر

توضیحات :


پودر پلی اتیلن وکس


پلی اتیلن واکس پودری که نام لاتین آن PE WAX است و به اختصار پودر واکس هم نامیده می‌شود، از وزن مولکولی فوق العاده کمی برخوردار است. پودر پلی اتیلن واکس، به نوعی محصول جانبی پلی اتیلن بوده و اشکالی همچون HDPE و LDPE دارد. شایان توجه است که پلی اتیلن واکس پودری، از حالت موم شکل هم برخوردار بوده و بسیار لغزنده و روان و لیز است.

به همین دلیل، به‌عنوان یک گزینه روان‌کننده نیز به‌کار می‌رود. پلی اتیلن، بی بو و بی رنگ است و حالتی شفاف مانند و شبیه به کریستال دارد. ضمن اینکه، پلی اتیلن را می‌توان به دو حالت و فرم امولسونی و غیر امولسونی تولید نمود.

این دو نمونه در خصوص جرم مولکولی با یکدیگر متفاوت هستند، ضمن اینکه پلی اتیلن واکس، همانند سایر پلی اتیلن‌ها، انعطاف‌پذیر نبوده و همچنین مقاومت کمتری هم دارد. اما پلی اتیلن واکس، در برابر مواد شیمیایی و تنش‌های محیط، از مقاومت خوبی برخوردار است. پودر پلی اتیلن وکس، از ویژگی‌های متعددی سود می‌برد. این واکس، از طریق فرایندی به نام پلیمریزاسیون شکل می‌گیرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره وکس پودری هستید به این صفحه مراجعه کنید.


پودر پلی اتیلن واکس، چگونه تولید می‌شود؟


ابتدا باید به این موضوع اشاره شود که پودر پلی اتیلن وکس، یا همان پلی اتیلن واکس پودری، از جمله محصولات جانبی بوده که در حین فرایند تولید خود پلی اتیلن بدست می‌آید. برای این کار، ابتدا گاز اتیلن در هگزان حل شده و با استفاده از یک کاتالیست و راکتوری با سه فاز، عمل پلیمریزاسیون انجام می‌گیرد.

البته باید اشاره شود که پودر پلی اتیلن وکس، نوع دیگری نیز دارد که نحوه تولید آن، استفاده از شیوه شکست زنجیره مولکولی پلی اتیلن خطی است. باید این نکته را در نظر گرفت که واژه واکس، به‌صورت کلی به مواد ارگانیک با تنوع بالا اطلاق می‌شود. این نوع مواد، در دمای معمولی خواص جامد داشته، در حالیکه در دماهای بالاتر، به حالت مایع تبدیل خواهند شد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره چسب گرانول قالبی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


پلی اتیلن واکس پودری


با توجه به ویژگی‌ های پلی اتیلن واکس پودری که توضیح داده شد، از پودر پلی اتیلن وکس، در صنایع مختلفی به‌صورت گسترده استفاده می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد: پلی اتیلن واکس پودری، یک گزینه مناسب برای ضدآب بودن است.

به همین دلیل، در ساخت و تولید مدل‌های مختلف کامپوزیت چوبی، همانند نئوپان، MDF، تخته‌های OSB و دیگر محصولاتی که در آن‌ها چوب به کار رفته است، از پودر وکس استفاده می‌گردد.  یکی‌دیگر از حوزه‌های کاربرد پودر پلی اتیلن وکس، ساخت نمونه‌ها و انواع گوناگون شمع است.

همان‌طور که می‌دانید، از شمع تنها برای جنبه روشنایی استفاده نشده و کاربردهای متنوعی برای آن متصور است. برای لوله‌های PVC، نوعی روان‌کننده و بازدارنده شعله استفاده می‌شود که پارافین کلره نام دارد. در تولید این ماده، پلی اتیلن وکس پودری هم کاربرد و نقش خود را نشان می‌دهد.

پودر وکس در زمینه صنایع آرایشی و بهداشتی و غذایی و تولیدات مربوط به آن‌ها نیز کاربرد دارد. زیرا با توجه به تصفیه شدن این ماده، سمی محسوب نمی‌شوند. به‌عنوان مثال، پلی اتیلن وکس پودری، در تولید محصولاتی مانند کرم‌های مرطوب کننده و ضدآفتاب، استفاده گسترده‌ای دارند. در تولید قطعات خودرو نیز، از پودر وکس به‌صورت گسترده‌ای استفاده می‌شود.

مجموعه اوکام مفتخر است تمامی خدمات مربوط به قیمت چسب گرانول را در اختیار شما قرار دهد.


وکس پودریتولید پلی اتیلن وکس


کاربرد گسترده پلی اتیلن واکس پودری در صنایع مختلف، مزایا و برتری‌ های این ماده را کاملاً اثبات می‌کند که در ادامه به مهم‌ ترین آن‌ها به اختصار اشاره می‌کنیم:

قیمت مقرون‌ به‌ صرفه

چسبندگی بسیار مناسب

یک روان‌کننده عالی

امکان ایجاد سازگاری بسیار خوب با دیگر مواد

استفاده گسترده در صنایع و محصولات خاص مانند صنعت تولید پلاستیک به دلیل وزن مولکولی بالا.


پودر پلی اتیلن وکس و وجه تمایز بین انواع آن


پلی اتیلن وکس از طریق فرآیند پلیمریزاسیون تولید می‌شود. تمایز در سه ویژگی اصلی آن، می‌تواند موجب تفاوت بین انواع پلی اتیلن وکس شود، که این ویژگی‌ ها عبارتند از: I) وزن مولکولی، II) درجه و طول انشعاب پلیمر و III) ترکیب مونومر / پلیمر.

تغییر در هر یک از این عوامل می‌تواند ویژگی‌ های فیزیکی این ماده از جمله ویسکوزیته، سختی، نقطه ذوب، واکنش پذیر و ... را تغییر دهد. همچنین می‌توان با انجام فرآیند اکسیداسیون که در واقع، افزودن گروه‌ های عاملی اسید و استر به پلی اتیلن وکس است، آن را فعال نمود.

محصولی که حاصل می‌شود یک اکسید قطبی است و خواص بسیار متفاوتی دارد. از طرفی این امر موجب سازگاری بیشتر آن با مواد قطبی مانند PVC می‌شود. درکل و با وجود اینکه اغلب اوقات یک تولید کننده پلی اتیلن وکس با تغییر فرآیند پلیمریزاسیون، سعی در بهبود کیفیت محصول دارد، اما برخی از خواص بین تمامی این محصولات مشترک است.


تولید کننده پلی اتیلن وکس


پلی اتیلن وکس، که ماده‌ای زرد رنگ شفاف با سطحی براق است، درواقع یک هموپلیمر اتیلن کاملاً اشباع خطی و کریستالی با وزن مولکولی فوق‌العاده کم است. ماهیت کریستالی بالای آن موجب شده است که دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند سختی عالی در دماهای بالا، حلالیت کم در انواع مختلف حلال‌ها باشد.

جالب است بدانید که این ماده یک ترموپلاستیک است، قطعاً شما به‌عنوان یک تولید کننده پلی اتیلن وکس می‌توانید حدس بزنید که در صورت قرار گرفتن در معرض گرما چه رفتاری خواهد داشت. ترموپلاستیک‌ها در دمای °C 110 ذوب می‌شوند. ویژگی جالب دیگر این ماده، قابلیت گرمایش و سرمایش آن بدون تخریب گسترده است.

قطعاً شما به‌عنوان تولید کننده پلی اتیلن وکس می‌دانید که این ماده را می‌توان با چگالی پایین (LDPE) یا با چگالی بالا (HDPE) تولید نمود و به لحاظ ظاهری HDPE متراکم‌تر و کریستالی‌تر است.


پلی اتیلن واکس پودری و کاربردها


همان‌طور که اشاره شد پلی اتیلن وکس با توجه به خواص بهینه‌ای که دارد، در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. لذا برای شما به‌عنوان تولید کننده پلی اتیلن وکس، مزایا و سودآوری خوبی به همراه خواهد داشت.

البته عملکرد اصلی آن استفاده به عنوان روانکار و یا اصلاح‌کننده فیزیکی فرمولاسیون با تغییر در ویسکوزیته یا نقطه ذوب است. بر اساس آخرین گزارشات در زمینه کاربرد پلی اتیلن وکس، عمده‌ترین کاربرد این ماده به‌عنوان افزودنی در صنایع پلاستیک، شمع‌سازی، لوازم آرایشی و صنعت لاستیک است و علاوه‌بر این در کاربردهای دیگری از جمله استفاده در صنایع بسته‌بندی، روان‌کننده و پوشش‌دهنده نیز استفاده می‌شود.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد یکی از کاربردهای این ماده استفاده در صنایع پلاستیک و به‌ویژه پلاستیک‌های مهندسی است. قیمت کم و مقرون‌به‌صرفه پلی اتیلن وکس، موجب شده است که یک ماده مناسب برای استفاده در پلاستیک‌های مهندسی باشد. از آنجایی که صنعت و بازار پلاستیک‌های مهندسی در حال توسعه و گسترش است، شما به‌عنوان یک تولید کننده پلی اتیلن وکس، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که تقاضا برای تولیدات‌تان همیشگی و دائمی خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تولید چسب گرما ذوب با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصول مرتبط